Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
ÇOCUKLAR İÇİN İKİ BARDAK SÜT YETERLİ OLACAKTIR

iki-bardak-sut-yeterli-olacaktirAilelerin en çok sorduğu sorulardan biri de çocuğun ne kadar süt içmesi gerektiğidir. Uzmanlar bu soruya cevap verdi ve 2 bardak içmelerinin yeterli olacağını bildirdi.

BEBEK ODANIZ ÇEVRECİ OLSUN

bebek-odaniz-cevreci-olsunBebeğiniz için evinizde sağlıklı bir ortam oluşturmak istersiniz değil mi? Bebeğinizin yaşayacağı oda temiz ve sağlıklı olmalı.

HAMİLELER İÇİN BOZA VAKTİ

hamileler-icin-boza-vaktiBoza içinde bulundurduğu; A, B, C ve E vitaminleri ile hamileler için çok faydalıdır.

ANNE KARNINDA BEBEK NE ZAMAN DÖNER?

anne-karninda-bebek-ne-zaman-doner7. haftada bebekler annelerinin karnında ilk hareketlerini yapmaya başlar. Fakat annelerin çoğu bu hareketleri 15. haftada hissetmeye başlıyor.

BEBEĞİN İLK BANYOSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

bebegin-ilk-banyosunda-dikkat-edilmesi-gerekenlerÇoğu anne baba bebeklerinin ilk banyosunu nasıl yaptıracakları konusunda telaşlanır. Bunun nedeni bebeğin çok küçük olması ve nasıl davranmalarını gerektiğini tam olarak bilememeleridir.

BEBEĞİNİZE İSİM SEÇERKEN

bebeginize-isim-secerkenKolay telaffuz edilen bir isim çocuğunuz için sağlayacağınız bir kolaylıktır. Anlamı güzel olduğu için koyduğunuz söylemesi zor bir isim çok fazla yanlış yazımlara uğrayacaktır.

HAMİLELİKTE FOLİK ASİDİN ÖNEMİ

hamilelikteki-folik-asidin-onemiHamilelik süresince ve öncesinde sadece dengeli beslenmek yeterli değildir. Hamilelerin, hem bebekleri için, hemde kendileri için doktorunun tavsiye edeceği şekilde folik asit takviyesi almaları gerekiyor.

ÇOCUĞA ÖZÜR DİLEMEYİ ÖĞRETMEK

ozur-dilemeyi-ogretmekÖzür dilemek bazen kolay bazen de zordur. Peki özür dilemek nedir?

ÇAY LEKESİNDEN KURTULMAK İÇİN

cay-lekesinden-kurtulmak-icinÜzerinize çay döküldüğünde gerilmenize gerek yok. Bu inatçı lekeden kurtulmak o kadar da zor değil.

BEBEK AYAKKABISI SEÇERKEN...

bebeginizin-ayakkabisiAyak gelişimi doğumdan ergenliğe kadar devam eder. Peki bunun sağlıklı olması için neler yapıyoruz?

ÇOCUĞUNUZ YEMEK YEDİKTEN SONRA KUSUYOR MU?

yemek-yedikten-sonra-kusuyor-muÇocuğunuz yemek yedikten sonra kusuyor mu? İlk olarak kusma çok mu az mı, ne kadar süredir devam ediyor bunlara bakılmalı.

PLANLI HAMİLELİK İLE ÖNLEMLERİNİZİ ALIN

planli-hamilelik-ile-onlemlerinizi-alinGünümüzde birçok kadın kariyer yapmak ve ekonomik özgürlüğünü eline almak için anne olmayı erteliyor. Hayatın birçok alanında olduğu gibi bebek yapma konusunda da plan yapmaları gerekiyor.

ÇATLAKLARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Yazı Büyüklüğü:

catlaklardan-kurtulma-yontemleriHerhangi bir nedenden dolayı karın ve göbek bölgesinde oluşan çatlaklardan kurtulmak isteyenler için bazı önerilerimiz olacak.


Aşırı kilo alıp verme ya da hamilelik sonrası oluşan çatlaklardan tedavisi uzun da sürse kurtulabilirsiniz.
Bunun en hızlısı karın estetiğidir. Ancak ameliyat istemiyorsanız kremlerle de bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Yalnız etkili olan bu yöntem uzun bir zaman alır. Düzenli bir kullanım ve sabır gerektirir.


Karın çatlaklarında kremi tercih ediyorsanız, çatlakların yeni oluşmaya başladığı yani mor çizgiler halinde olduğu zaman kullanmaya başlamalısınız.


Kilo alıp vermekten dolayı meydana gelen karın çatlakları, hamilelik sonrası meydana gelen çatlaklara oranla daha kolay tedavi edilebilmektedir.


Çatlak kremlerini günde 1-2 kere göbek bölgenize uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. Tabi mutlaka her gün düzenli olarak kullanmayı unutmamalısınız. 6 ay-1 yıl arası sürecek bu tedavi için krem seçiminizde dikkat etmeniz gerekiyor.


Tatlı badem yağı ya da kakao yağı çatlak önleyici kreminize destek olacaktır. Tabi en önemli şey de bol su içmektir!

Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
SÜTÜNÜZ GELMEDİ Mİ? Doğumdan itibaren göğüslere süt gelmektedir. Ancak bazen sütün gelişi birkaç gün gecikebiliyor....
HAMİLELİKTE FOLİK ASİDİN ÖNEMİ Hamilelik süresince ve öncesinde sadece dengeli beslenmek yeterli değildir. Hamilelerin, hem...
ÇOCUĞUN ÖDEVİNİ YAPMASINI SAĞLAMAK İÇİN... Çocuğunuz ödev yapmayı sevmiyor mu? Ona ödev yapmayı sevdirebilirsiniz. Yalnız yapmanız gereken...
ERKEN ERGENLİK Erken ergenlik: Kız çocuklarında 8, erkek çocuklarında ise 9 yaşından önce görülmeye başlanmasına...
SÜT DİŞİ GELİYOR! Süt dişi ortalama 8. ayda çıkmaya başlar ve 30. aya kadar devam eder. İlk olarak alt çenede ön...
ANNE SÜTÜNÜN SAKLANMASI VE ISITILMASI Emzirmek için ortamın müsait olmadığında ya da sütünüzün fazla olduğunda sütünüzü sağarak...
HAMİLEYKEN DE SAÇLARINIZA BAKIN! Hamilelik döneminde herşeyde olduğu gibi saçlarda da değişim oluyor. Genelde saçlar soluyor ve...
ÇOCUĞUNUZUN ZEKİ OLMASINI İSTİYORSANIZ Eğer çocuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız, abur-cubur yerine sebze-meyve yedirmelisiniz. Bir...
SARILIK VE YENİDOĞAN Yeni doğmuş birçok bebek ilk ayında sarılık geçirir. Genelde tehlikeli olmayan bu sarılığa...
HASTA ÇOCUĞA ANNE ÖPÜCÜĞÜ Uzmanlar, hasta olan çocuklarda anne öpücüğünün iyileşme sürecine hız kattığını belirtiyorlar.
BEBEKLERDE TIRNAK KESİMİ Bebeğinizin tırnaklarını kesmek için en uygun zaman uyurkendir. Ilık suda banyo yaptıktan...
BEBEĞİNİZİ SAKİNLEŞTİRMEK İÇİN Ağlayan bebeğin ağlamasının birçok nedeni olabilir. Bebeğin ağlamasında en çok görülenlerden biri...
HEM SÜTÜNÜZ ARTSIN HEM ZAYIFLAYIN İlk önce hamile olduğunuzun öğrenilmesiyle başlar yemek yeme baskıları. Ne de olsa iki...
HAMİLELİKTE YÜRÜYÜŞ Hamile iken yapabileceğiniz en kolay ve zararsız egzersiz yürüyüştür.
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLAR Çocuğunuzun yemek yememesinin bir çok sebebi olabilir. İştahsızlığının sebebi hasta, yorgun,...
ÇOCUĞUNUZUN DİŞLERİNİ İHMAL ETMEYİN Bebeğinizin diş sağlığı bebeğinizin sonraki yaşlarında dişlerinin sağlıklı gelişmesi için çok...
AŞIRI DERECEDE SALLAMAYIN! Uzmanlar ağlayan bebeğin susturulması için anne babaları çok fazla sallamamaları gerektiği...
BEBEĞİNİZ İLE İLETİŞİM Eğer siz hala anne karnındaki bir bebeğin, annesinin ona dokunuşlarını ve hissettiklerini fark...
ÖLÜM VE ÇOCUKLAR Ölüm, insanlar için yaşı kaç olursa olsun kolay olmayan bir durumdur. Psikolojik sorunlara bile...
BEBEK BEZİ DEĞİŞİMİ Yeni doğmuş bebekler tuvaletini kontrol edemeyeceği için bezini sık sık kontrol etmeniz gerekir....

Anne & Çocuk Makaleleri