Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
GENÇLER KİTAP OKUMUYOR

gencler-kitap-okumuyorYapılan bir araştırmada gençler, kitap okumayı havalı bulmadıklarını söylediler.

GEBELİKTE STRESİ ÖNLEMEK İÇİN

gebelikte-stresi-onlemek-icinHamilelikte fiziksel değişimle beraber ruhsal değişimler de meydana geliyor. Stres hali üzerimizde olur hep. Şimdi hamilelik stresini nasıl önleyeceğimize bir bakalım.

İLERİ YAŞTA HAMİLE KALINABİLİR Mİ?

ileri-yasta-hamile-kalinabilir-miGelişen yöntemler sayesinde ileri yaşlarda hamile kalma şansı artmıştır.

OMEGA 3 EKSİKLİĞİNİ NASIL ANLARIZ?

omega3-eksikligini-nasil-anlarizOmega 3 vücut tarafından üretilemez. Ancak kalp ve birçok sistemin korunmasında gereklidir. Bu yüzden dışarıdan alınması gerekir.

OYUN HAMURUNU EVİNİZDE YAPIN!

oyun-hamurunu-evinizde-yapinÇocuklarınız için sağlıklı bir oyun hamuru yapmaya ne dersiniz? Hem sizin için de ekonomik olacaktır.

ANNE SÜTÜNÜN SAKLANMASI VE ISITILMASI

anne-sutunun-saklanmasi-ve-isitilmasiEmzirmek için ortamın müsait olmadığında ya da sütünüzün fazla olduğunda sütünüzü sağarak bebeğinize verebilirsiniz. Tabi bunu uygun şekillerde muhafaza ederek kullanabilirsiniz.

ÇOCUKLARA SPORU SEVDİRİN DEPRESYONU AZALTIN

cocuklara-sporu-sevdirin-depresyonu-azaltinÇocuğunuza düzenli spor alışkanlığını kazandırabilirseniz onu hastalık riskinden de korumuş olursunuz.

ÇOCUĞUNUZA KARŞI BU HATALARI YAPMAYIN

cocugunuza-karsi-bu-hatalari-yapmayinAnne ve babalar çocuklarıyla ilgilenmek adına önemsiz görünen fakat dikkat edilmesi gereken bazı hatalar yaparlar. İşte anne ve babaların yaptığı yanlış davranışlar. 

BEBEĞİNİZ ANNE SÜTÜYLE KANSERDEN KORUNSUN

bebeginiz-anne-sutuyle-kanserden-korunsun2 yaşına kadar bebeğin anne sütüyle beslenmesinin kansere karşı koruduğu bildiriliyor.

ÇOCUKLARDA OKUL KORKUSU

cocuklarda-okul-korkusuÇocuklar için okul hem ilk sosyalleşme yeri hemde ilk korku nedenlerinden biridir. Çocuklar çeşitli nedenlerle okula gitmek istemez. Çocukların hasta olmak veya huzursuzluk göstermek gibi bahanelerle okula gitmek istememesine "okul fobisi" denir. 

ÇOCUĞUNUZ HANGİ ELİNİ KULLANIYOR?

cocugunuz-hangi-elini-kullaniyorBirçok bebek öncelikle iki elini eşit kullanır. Bir süre sonra bazı bebekler bir elini diğer elinden daha fazla kullanmaya başlar.

ÇOCUKLAR İÇİN İKİ BARDAK SÜT YETERLİ OLACAKTIR

iki-bardak-sut-yeterli-olacaktirAilelerin en çok sorduğu sorulardan biri de çocuğun ne kadar süt içmesi gerektiğidir. Uzmanlar bu soruya cevap verdi ve 2 bardak içmelerinin yeterli olacağını bildirdi.

ÇATLAKLARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Yazı Büyüklüğü:

catlaklardan-kurtulma-yontemleriHerhangi bir nedenden dolayı karın ve göbek bölgesinde oluşan çatlaklardan kurtulmak isteyenler için bazı önerilerimiz olacak.


Aşırı kilo alıp verme ya da hamilelik sonrası oluşan çatlaklardan tedavisi uzun da sürse kurtulabilirsiniz.
Bunun en hızlısı karın estetiğidir. Ancak ameliyat istemiyorsanız kremlerle de bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Yalnız etkili olan bu yöntem uzun bir zaman alır. Düzenli bir kullanım ve sabır gerektirir.


Karın çatlaklarında kremi tercih ediyorsanız, çatlakların yeni oluşmaya başladığı yani mor çizgiler halinde olduğu zaman kullanmaya başlamalısınız.


Kilo alıp vermekten dolayı meydana gelen karın çatlakları, hamilelik sonrası meydana gelen çatlaklara oranla daha kolay tedavi edilebilmektedir.


Çatlak kremlerini günde 1-2 kere göbek bölgenize uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. Tabi mutlaka her gün düzenli olarak kullanmayı unutmamalısınız. 6 ay-1 yıl arası sürecek bu tedavi için krem seçiminizde dikkat etmeniz gerekiyor.


Tatlı badem yağı ya da kakao yağı çatlak önleyici kreminize destek olacaktır. Tabi en önemli şey de bol su içmektir!

 

Yorumlar:

Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
İLERİ YAŞTA HAMİLE KALINABİLİR Mİ? Gelişen yöntemler sayesinde ileri yaşlarda hamile kalma şansı artmıştır.
ÇOCUĞUNUZU ELEŞTİRİRKEN DİKKATLİ OLUN! Çocuğunuz bir hata yaptığında nasıl uyarmanız gerektiğini biliyor musunuz?
HAMİLE İKEN YATMA ŞEKLİ Yapılan bir araştırmada hamileliğin ilerideki aylarında sağ tarafa ya da sırt üstü yatmanın ölü...
ŞIMARMAMASI İÇİN BAZI KURALLAR OLMALI Bazı kuralları yerine getirirseniz iyi bir çocuk yetiştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki noktalara...
BEBEKLER KONUŞMAYI DUDAK OKUYARAK ÖĞRENİYOR Uzmanlar bebeklerin konuşmayı sadece işitsel olarak değil, dudak okuyarak öğrendiğini...
ÇOCUKLARDA DİŞ FIRÇALAMA ALIŞKANLIĞI Çocuğunuza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız siz de onunla beraber dişlerinizi...
BEBEĞİNİZ İÇİN SİGARAYI BIRAKIN! Sigara düşüğe neden olabileceği gibi bebeğe de zarar vermektedir. Hamile iken sigara kullanmanın...
ÇOCUKLARDA OBEZİTEYİ ENGELLEMEK İÇİN Çocuklarda meydana gelen obezitenin asıl nedeni düzensiz ve dengesiz beslenmedir. Öncelikle...
DİŞ ÇIKARMA Bütün bebekler aynı zamanda diş çıkarmaz. Her bebeğin diş çıkarma zamanı farklıdır. Ancak...
HAMİLELİKTE BESLENME Hamilelik süresince hem kendi sağlığınızı hem de bebeğinizin sağlığını düşünmeniz gerekir. Bu...
DİKKAT DEPRESYON ÇOCUĞUNUZA GEÇMESİN! Yapılan bir araştırmada depresif erkeklerin çocuklarının daha fazla davranışsal ve duygusal sorun...
HAMİLELİĞİN GÜZELLİKLERİ Hamilelikte bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Mide bulantısı, yorgunluk, ağrılar gibi. Ama unutmayın...
GENÇLER KİTAP OKUMUYOR Yapılan bir araştırmada gençler, kitap okumayı havalı bulmadıklarını söylediler.
ÇOCUKLAR VE DEPRESYON Çocuklarda depresyonun nedeni arkadaşsızlık değildir. Aslında depresyon arkadaştan eder.
DOĞUM SONRASI İLİŞKİ * Doğumdan sonra cinsel yaşam normal doğum ve sezaryen sonrası en erken 6. haftada...
TEK ÇOCUK OLMAK NASILDIR? Tek çocuk olmak küçükken güzel gelir fakat büyüdükçe yalnızlık duygusuna kapılmaya neden olur....
ÇOCUKLARA EL YIKAMAYI ANLATIN! Bulaşıcı hastalıkların, virüslerin %80'i dokunma ile bulaşmaktadır. Bu yüzden el yıkama ciddi bir...
BARDAĞA GEÇİŞ! Bebeğinizi bardağa alıştırırken dikkat etmeniz gerekenler var. Bebeklerin 6. aydan sonra ek...
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR Kadınların en özel zamanlarından biri de hamilelik dönemidir. Fakat bu dönemle ilgili yanlış...
HAMİLELER İÇİN BOZA VAKTİ Boza içinde bulundurduğu; A, B, C ve E vitaminleri ile hamileler için çok faydalıdır.

Anne & Çocuk Makaleleri