Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
EVLİLİK VE ÇOCUK

evlilik-ve-cocukYapılan bir araştırma, birçok çiftin yeterince hazır olmadıkları ve bilgi sahibi olmadıkları halde sadece olması gerektiği için çocuk sahibi olduklarını gösteriyor.

HER İSTEDİĞİ YAPILAN ÇOCUK DOYUMSUZ OLUR!

her-istedigi-yapilan-cocuk-doyumsuz-olurÇocuğun her istediği hemen yapmak, kolay elde etmesini sağlamak aslında çocukları mutsuzluğa itiyor.
Uzmanlar her istediği yapılan, egosu oldukça kabartılan çocukların gelecekte ya da şimdi mutsuz ve doyumsuz olmasına neden olduğunu söylüyorlar.

HAMİLELİKTE BEL AĞRILARI

hamilelikte-bel-agrilariHamilelikte yaşanan bel ağrıları bu dönemde karşılaşılan sağlık problemleri sıralamasında ilk sıralarda bulunuyor. Bel ağrılarına en iyi egzersiz haftada en az 3 gün 20-30 dakika yürüyüş yapmaktır. Ancak kendinizi zorlamayın.

ÇOCUK AYAKKABISI DEĞİŞİM SIKLIĞI

cocuk-ayakkabisi-degisim-sikligiÇocuğun gelişimi ve ayakkabısının değişim süresi doğru orantılıdır. Genetik özellikler sebebiyle çocuğun büyüme oranı ve ayağının büyüme süresi farklılık gösterebilir.

 

ABUR CUBUR YEMESİNİ ÖNLEMEK İSTİYORSANIZ

abur-cubur-yemesini-onlemek-istiyorsanizÇocukların sağlıklı beslenmesi ve abur-cuburdan uzak durması için sizlere bazı önerilerimiz var.


- Kahvaltısını mutlaka yapmasını sağlayın. Böylece atıştırma yapması engellenmiş olur.

HAMİLELİKTE UZAK DURMANIZ GEREKEN AKTİVİTELER

hamilelikte-uzak-durmaniz-gereken-aktivitelerHamileliğiniz ilerledikçe karnınıza travma yapma ya da düşme riski olan aktivitelerden uzak durmalısınız.

GENÇLER KİTAP OKUMUYOR

gencler-kitap-okumuyorYapılan bir araştırmada gençler, kitap okumayı havalı bulmadıklarını söylediler.

ÇOCUKLARDA DİŞ FIRÇALAMA ALIŞKANLIĞI

dis-fircalama-aliskanligiÇocuğunuza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız siz de onunla beraber dişlerinizi fırçalayın.

HAMİLE TERLİKLERİNİ TERCİH EDİN

hamile-terliklerini-tercih-edinEğer hamileliğinizin tadını çıkarmak istiyorsanız sizler için üretilmiş terlikleri denemelisiniz.

HASTA ÇOCUĞA ANNE ÖPÜCÜĞÜ

hasta-cocuga-anne-opucuguUzmanlar, hasta olan çocuklarda anne öpücüğünün iyileşme sürecine hız kattığını belirtiyorlar.

YALANCI GEBELİK

yalanci-gebelikUzmanlar yalancı gebelik için; çok fazla çocuk isteyen kişilerde sık görüldüğünü ve bu durumun 9 ay 10 gün normal bir doğum gibi sürebildiğini söylüyorlar.

OMEGA 3 EKSİKLİĞİNİ NASIL ANLARIZ?

omega3-eksikligini-nasil-anlarizOmega 3 vücut tarafından üretilemez. Ancak kalp ve birçok sistemin korunmasında gereklidir. Bu yüzden dışarıdan alınması gerekir.

ÇATLAKLARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Yazı Büyüklüğü:

catlaklardan-kurtulma-yontemleriHerhangi bir nedenden dolayı karın ve göbek bölgesinde oluşan çatlaklardan kurtulmak isteyenler için bazı önerilerimiz olacak.


Aşırı kilo alıp verme ya da hamilelik sonrası oluşan çatlaklardan tedavisi uzun da sürse kurtulabilirsiniz.
Bunun en hızlısı karın estetiğidir. Ancak ameliyat istemiyorsanız kremlerle de bu çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Yalnız etkili olan bu yöntem uzun bir zaman alır. Düzenli bir kullanım ve sabır gerektirir.


Karın çatlaklarında kremi tercih ediyorsanız, çatlakların yeni oluşmaya başladığı yani mor çizgiler halinde olduğu zaman kullanmaya başlamalısınız.


Kilo alıp vermekten dolayı meydana gelen karın çatlakları, hamilelik sonrası meydana gelen çatlaklara oranla daha kolay tedavi edilebilmektedir.


Çatlak kremlerini günde 1-2 kere göbek bölgenize uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. Tabi mutlaka her gün düzenli olarak kullanmayı unutmamalısınız. 6 ay-1 yıl arası sürecek bu tedavi için krem seçiminizde dikkat etmeniz gerekiyor.


Tatlı badem yağı ya da kakao yağı çatlak önleyici kreminize destek olacaktır. Tabi en önemli şey de bol su içmektir!

 

Previous Next
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ÇOCUK YALAN SÖYLEMEYİ SİZDEN ÖĞRENİYOR OLABİLİR Çocuğunuzda en çok kızdığınız davranışı nedir? Biz söyleyelim 'yalan' değil mi? Bu durum bir çok...
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLAR Çocuğunuzun yemek yememesinin bir çok sebebi olabilir. İştahsızlığının sebebi hasta, yorgun,...
BEBEĞİNİZ ANNE SÜTÜYLE KANSERDEN KORUNSUN 2 yaşına kadar bebeğin anne sütüyle beslenmesinin kansere karşı koruduğu bildiriliyor.
ANNELERE BAZI BİLGİLER Bebeğinizi artık kucağınıza aldınız. Onun nasıl büyüdüğünü izliyorsunuz. Ve zaman zaman bazı...
ÇOCUĞA İLAÇ İÇİREBİLMEK İÇİN  Bir çocuğun ilacı içmesinin şart olduğunu bilmesi gerekiyor ve tabi pazarlık olmayacağını da...
HAMİLELİKTE BEL AĞRILARI Hamilelikte yaşanan bel ağrıları bu dönemde karşılaşılan sağlık problemleri sıralamasında ilk...
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR Kadınların en özel zamanlarından biri de hamilelik dönemidir. Fakat bu dönemle ilgili yanlış...
TEK ÇOCUK OLMAK NASILDIR? Tek çocuk olmak küçükken güzel gelir fakat büyüdükçe yalnızlık duygusuna kapılmaya neden olur....
BEBEKLERİN REFLEKSLERİ Yenidoğan bebeklerin de bazı refleksleri vardır. Bu reflekslerin hayatta kalabilmesini sağlayan...
ÇALIŞIYORSUNUZ DİYE ÇOCUĞUNUZA KARŞI SUÇLU HİSSETMEYİN Araştırmalar çalışan annelerin çocuklarına günde 1 saat ayırabildiğini gösteriyor. Ev işlerine de...
BEBEĞİNİZİ NASIL EMZİRMELİSİNİZ? Bebeğinizi emzirirken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta, bebeğin başıyla vücudunun...
HAMİLELİKTE YÜRÜYÜŞ Hamile iken yapabileceğiniz en kolay ve zararsız egzersiz yürüyüştür.
NİŞAN GELMESİ! Hamilelik süresinde rahim ağzında oluşan salgılar burada birikmeye başlar ve rahim ağzının...
MENOPOZ DÖNEMİNDE HAMİLE KALINIR MI? Son zamanlarda kadınların adet dönemlerinin bittiği bu dönemde hamile kalınır mı soruları kafa...
HAMİLELİKTE UZAK DURMANIZ GEREKEN AKTİVİTELER Hamileliğiniz ilerledikçe karnınıza travma yapma ya da düşme riski olan aktivitelerden uzak...
ÇOCUKLARIN YAŞ ARALIKLARI KAÇ OLMALI Bir çocuğunuz var ve siz ikinci çocuğu istiyorsunuz. Ancak aralarında olması gereken yaş farkı...
DOĞUM SONRASI İLİŞKİ * Doğumdan sonra cinsel yaşam normal doğum ve sezaryen sonrası en erken 6. haftada...
HAMİLELİK VE KİLO Hamilelerde besin ihtiyacı fiziksel aktivite, yaş ve hamileliğin başındaki besin depolarının...
ŞİDDET ! Ailede şiddet gören ya da şiddete şahit olan çocuklarda istediklerini elde etmek için şiddete...
ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN SİGARAYI BIRAKIN!!! Sigarayı siz içiyorsunuz ama çocuğunuzu ne kadar etkilediğinizi biliyor musunuz? Sizin yanınızda...

Anne & Çocuk Makaleleri